Drugi album grającej eksperymentalny metal grupy Ketha, “2nd Sight”, ukaże się w 13 stycznia nakładem niezależnego labelu Instant Classic, inaugurując serię limitowanych wydawnictw na CD. Płytę, wraz z cyfrowym bonusem, można już zamawiać za pośrednictwem strony http://instant-classic.8merch.com. W sieci zadebiutował też promujący wydawnictwo utwór “blackpool”, dostępny do odsłuchu poniżej.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/30958994″]

Album, będący następcą “III-ia” z 2009 roku, został zarejestrowany w Spaart Studio w Boguchwale i Tone Industria Studio w Warszawie. Miks jest dziełem Piotra Łukaszewskiego (Red Studio), a za mastering odpowiada Szymon Czech. Całość ukaże się w efektownym digipacku, limitowanym do 500 sztuk.

– Zależało mi na większej spójności całego materiału – mówi o “2nd Sight” wokalista i gitarzysta mrtrip. – Na dość wczesnym etapie wiedziałem, że poszczególne numery powinny “wychodzić” z siebie jeden po drugim i tworzyć całość. Nie znajdziecie tutaj przypadkowych patentów, a same utwory są mocno przemyślane i bardziej transowe – dodaje.

– Nie mieliśmy łatwo podczas tworzenia tego albumu, ale teraz, mając w rękach jego ostateczną wersję, wiemy, że nasz wysiłek się opłacił – przyznaje mrtrip. Pytany dlaczego wybór padł na niewielką wytwórnię, odpowiada: – Paradoksalnie, wydaje nam się, że grając taką muzykę, z małym wydawcą zyskamy więcej. Instant Classic zaskoczyli nas możliwościami umieszczenia “2nd Sight” praktycznie w każdym sklepie cyfrowym, na czym bardzo nam zależało. Mamy też nadzieję, że pociągniemy współpracę dalej i wydamy w przyszłości winyl.

Do preorderów dołączany jest wyjątkowy bonus, który nie znajdzie się na wersji CD. To plik mp3 z remiksem utworu “take 1”. – Jego autorem jest Paweł z The Bumelants, którzy są znani z zupełnie innej muzyki – przerobili nie tak dawno parę songów Mieczysława Fogga i nieźle tym narozrabiali – tłumaczy mrtrip. – To początek naszego szerszego planu uwolnienia śladów z płyty i złożenia w przyszłości czegoś na kształt zbioru remiksów.

“2nd Sight” is the second album from Ketha, an experimental metal group from Poland. Release date is January 13 via Instant Classic, as a part of new series of limited CDs. The record, together with a digital bonus not to be found on CD, can be ordered here: http://instant-classic.8merch.com. You can also check the new track, “blackpool”, below.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/30958994″]

“2nd Sight” was recorded in Spaart Studio in Boguchwała and Tone Industria Studio in Warsaw. It was mixed by Piotr Łukaszewski (Red Studio) and mastered by Szymon Czech.

Preorder copies contain mp3 file with one of the new tracks remixed by Paweł from The Bumelants.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.