kaseciarz dd

“Gay Acid” is the title of Kaseciarz’s third album that is due in November on Instant Classic.

Contrary to “Motörcycle Rock And Roll” and “Surfin’ Małopolska”, new songs move even further away from band’s trademark trashy-surf sound, constituting something that can be named the World’s first (and – what’s very likely – last) trashy rock opera.

“Gay Acid” tells a story of an unnamed musician, a one-time member of 70’s rock band DuVraine Connection (eventually he got kicked off due to substance abuse).

We meet him nowadays when he’s struggling to get by, abandoned by his wife and kids. To make things worse, he’s running out of cash earned while storming the charts with DuVraine Connection. He needs to seek some wealth or else…

Then, one night, while zapping, he encounters a commercial of a modern day shaman who offers conducting a ritual of opening the Third Eye. This ritual is supposed to give its participants a new perspective on life. Our musician decides to try his luck. He meets the shaman in a cabin in the woods and during the conversation tells him about some savings hidden underneath the wooden floor. Shaman quickly changes the topic and advises our musician to write a protest song that will bring him his long-lost fame.

As you probably guessed by now, the mixture prepared by the shaman has absolutely nothing to do with spiritual experiences. It rather paralyses the body and causes unwanted hallucinations, allowing the shaman to steal the money and… Well, you know what. The next day our musician wakes up swollen and hungover. He knows well by now that he’s become The Failure Man.

What’s the moral of this story? Don’t trust the tv commercials. THE END.

“Gay Acid” to trzecia płyta krakowskiej formacji Kaseciarz, która trafi do sprzedaży w listopadzie 2015 r. nakładem – też krakowskiej – wytwórni Instant Classic.

W przeciwieństwie do “Motörcycle Rock And Roll” i “Surfin’ Małopolska”, nowy krążek zespołu jest pierwszą i pewnie ostatnią dziadoską Rock Operą w historii.

“Gay Acid” opowiada historię nienazwanego muzyka, który w latach 70. zdobył sławę i pieniądze, grając i pisząc utwory dla amerykańskiego zespołu DuVraine Connection, z którego został wyrzucony za przesadny hedonizm.

Sytuacja ma miejsce w czasach współczesnych, gdy bohater staje przed wyzwaniem poradzenia sobie w życiu, w świetle odejścia od niego żony i dzieci. Jego hedonizm doprowadza związek do ruiny, a tantiemy z dawnych przebojów, które sąd w całości przeznaczył na alimenty, nie są w stanie podtrzymać jego dotychczasowego trybu życia. Dlatego nasz nienazwany muzyk szuka sposobu na łatwy zarobek.

Pewnej nocy, zasypiając, między przełączaniem kanałów w TV, włącza telegazetę i przez przypadek zatrzymuje się na kategorii “ezoteryka”, gdzie swoje ogłoszenie wystawił pewien nowoczesny szaman, który za opłatą proponuje seans otwarcia trzeciego oka, dającego nową perspektywę na życie. Nasz bohater uznaje, że jest to świetny pomysł i wysyła wiadomość do telegazetowego Gargamela. Panowie spotykają się, przypadają sobie do gustu i postanawiają przeprowadzić rytuał. Tak się składa, że nasz bohater ma własną chatkę w górach, więc postanawiają zrobić to właśnie tam. Szaman zleca napisanie nowoczesnego protest songu, który przyniesie bohaterowi upragniony powrót na estradę oraz hajs, na co nasz bohater się zgadza. W przypływie zaufania wyjawia mistykowi, że w chatce, w której są, znajduje się skrytka z awaryjnymi pieniędzmi jeszcze ze starych czasów.

Gdy nadchodzi czas na umówiony seans, nasz bohater wypija miksturę przyrządzoną przez swojego nowego przyjaciela, lecz okazuje się ona nie tym czego on pożąda, lecz mieszaniną mającą na celu sparaliżowanie jego ciała i wywołanie halucynacji. Podstępny Szaman-szachraj wykorzystuje zarówno tę sytuację, jak i naszego bohatera (detale tego procederu zachowamy dla siebie), po czym zdupca z pieniędzmi. Następnego dnia jedyną rzeczą, jaką słyszy były muzyk DuVraine Connection są głosy, które mówią mu, że jest Człowiekiem-Porażką.

Morał z tego taki, żeby nie ufać szamanom z telegazety. KONIEC.

“Gay Acid”:

1. The Sword
2. P.O.B.
3. Many Lives
4. Shot City
5. Imposter
6. Cathedrals
7. Keep It To Yourself
8. Heatseeker
9. Glide
10. Failure Man

[bandcamp width=100% height=120 album=914841450 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false artwork=small]

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.